Uncategorized

15 mars 2018

Keshilla Dentare

Keshilla dentare per bebe 1-Mbroni dhëmbët e fëmijës tuaj me fluor 2-Kontrollo dhe pastro dhëmbët e fëmijës tuaj 3-Ushqeni fëmijën tuaj me ushqim të shëndetshëm 4-Mos e vendosni fëmijën në krevat me shishe me lëngje të sheqerosura 5-Dërgojeni fëmijën tek dentisti   Lenia e duhanit nuk është e lehtë, por këtu kemi një arsye me […]

Uncategorized
15 mars 2018

Disa kuriozitete mbi dhëmbët

  Sëmundjet e gojës ndikojnë në cilësinë e jetës së njeriut. Larja e dhëmbëve duhet të fillojë menjëherë pas daljes së dhëmbit të parë të qumështit. Pastat e dhëmbëve kanë në përbërje disa substanca që kanë rolin e tyre specifik. Numri i baktereve në gojë mund të jetë më i madh se popullsia e botës. […]

Uncategorized
6 mars 2018

Si të keni dhëmbë sa më të bardhë

Soda e bukës, një përbërës i domosdoshëm i çdo kuzhine, midis tjerash pastron dhe zbardh dhëmbët. Mund ta përzieni një lugë sodë të bukës, pak kripë dhe të shtoni disa pika uthull, e me këtë përzierje të lani dhëmbët. Këtë procedurë mund ta përsëritni 2-4 herë në muaj. Pasta e limonit për një buzëqeshje verbuese […]

Uncategorized
  • 1
  • 2
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.